Xiaomi ilk defa Apple’a bu kadar yakın!

Apple iPhone X, Mart ayının ilk çeyreğine hakim olan en çok satan akıllı telefon olarak kaldı. Xiaomi ilk kez ilk 3’e girmeyi başardı.

Büyük bir sürprizle, neredeyse ölü olarak telaffuz edilen akıllı telefon, raporların yanlış olduğunu kanıtlıyor. Dünyadaki akıllı telefonlar satışlarından bahsederken, Apple iPhone’lar için çok fazla seveni olduğunu söylemek mümkün. Derinlerdeki her birey üst seviye ve düşük bütçeli akıllı telefonlarını tercih ediyor.

Uzun süredir liderliği koruyan bu lüks akıllı telefona sahip olma arzusu elbette telefonu almak için her zaman için cazip görünüyor. Apple, dünya çapında en gvenilir markalardan biri ve en son Counterpoint Market Pulse April Edition raporu, Apple iPhone X’in Mart ayında en çok satan akıllı telefon olarak kalmasını sağladı.

 

Sadece bu değil, ikinci nokta, Apple’ın dünya çapında ikinci en çok satan akıllı telefon yapması nedeniyle Mart ayında bu telefonun satışlarının arttığını belirttiği için başka bir Apple akıllı telefon olan iPhone 8 Plus olduğunu açıkladı.

Üçüncü sporda, Xiaomi için bir ilk olan, Redmi 5A’nın Mart ayında en çok satan Android akıllı telefonu haline gelen China Xiaomi idi. Redmi 5A da Mart ayında üçüncü en çok satan akıllı telefon modeli oldu. Cuma günü yaptığı açıklamada, Apple iPhone X’in Mart ayında dünya çapında en çok satan akıllı telefon olduğunu ve ardından iPhone 8 Plus ve ilk kez kullanılan Xiaomi en Redmi 5A’nın en çok satan 3 cihazda yer aldığını söyledi.

Etiketler:,